Levo Cup 2019

Trampolin 1 Live
Trampolin 2 Live
DMT Live
Live results

Preliminärt tidsschema

Alla tider är cirka tider, se till att vara på plats i god tid innan utsatt starttid
DMT-hopparna har möjlighet att värma upp på redskapen under samtliga pass med uppvärmning.

Lördag


08:30-09:30   Ackrediteringen är öppen, sista tid att lämna in startkorten
11:15-14:00   Lunch serveras i hallen
09:45        Ledarmöte, köket plan 2
10:00        Domarmöte, köket plan 2
10:00-11:00   Uppvärmning trampolin klass 3, startgrupp 1+2 (52)
11:05-11:45   Tävling trampolin klass 3, startgrupp 1 (14+13)
11:45-12.40   Tävling trampolin klass 3, startgrupp 2 inkl. one touch (13+12)
12:40-13:20   Uppvärmning trampolin klass 2, startgrupp 1+2 (31)
13:25-13.50   Tävling trampolin klass 2, startgrupp 1 (7+9)
13.55-14.20   Tävling trampolin klass 2, startgrupp 2, inkl. one-touch (6+9))
14:20-14:45   Uppvärmning trampolin klass 1 (12)
14:50-15:20   Tävling trampolin klass 1 (5+7)
15:25-15:40   Flytt till DMT
15:45-16:15   Tävling DMT klass 2 startgrupp 1, inkl. two touch (10+9)
16:20-16:45   Tävling DMT klass 2, startgrupp 2, inkl. two touch (10+9)
16:50-17:15   Tävling DMT klass 1, inkl. two touch (6+10)


Schemat för tävlingen körs på, vi väntar inte in tider om vi ligger före.
DMT kan värma upp vid varje uppvärmningspass


18.30 Middag på Kronocamping, ca 15 min promenad från hallen



Söndag 

 
08:15      Hallen Öppnar
09:00-09.45    Uppvärmning Synkron
09:50-10:50    Tävling Synkron (16+11)
10:55-11:55     Uppvärmning alla finalister (DMT+TR)
12:00 Finaler


DMT klass 2,1 inkl. two touch
Synkron inkl. one touch
Trampolin 3,2,1 inkl. one touch
Ca 14:30 Inmarsch och prisutdelning








PM Levo Cup 2019.pdf