Levo Cup 2018


Preliminärt tidsschema 

Lördag 

08:30-09:30  Ackrediteringen är öppen, sista tid att lämna in startkorten 
09:45       Ledarmöte, köket plan 2
10:00       Domarmöte, köket plan 2 
11:15-14:00  Lunch serveras i hallen
10:00-11:00  Uppvärmning trampolin klass 3, startgrupp 1+2
11:05-11:50  Tävling trampolin klass 3, startgrupp 1
11:55-12:45  One-tuch och Tävling trampolin klass 3, startgrupp 2
12:50-13:25  Uppvärmning trampolin klass 2,
13:30-14:15  Tävling trampolin klass 2
14:20-14:45  Uppvärmning trampolin klass 1
14:50-15:30  Tävling trampolin klass 1
15:35-15:45  Flytt till DMT
15:50-16:15  Tävling DMT klass 2 startgrupp 1, inkl two tuch
16:20-16:45  Tävling DMT klass 2, startgrupp 2, inkl two tuch
16:50-17:15  Tävling DMT klass 1, inkl two tuch
18.30       Middag på De La Gardiegymnastiet, 10 min från hallen
19:30-21:00  Tävlingsträff för alla föreningar


Söndag 

08:15    Hallen Öppnar
09:00-09:35  Uppvärmning Synkron
09:40-10:50  Tävling Synkron, kval
__________________________________________________________________
10:55-11:55 Uppvärmning alla finalister
12:00      Finaler 
Ca 14:30   Inmarsch och prisutdelning

PM Levo Cup 2018.pdf