JSM/USM Trampolin 2019


Preliminärt tidsschema

Alla tider är cirka tider, se till att vara på plats i god tid innan utsatt starttid
DMT-hopparna har möjlighet att värma upp på redskapen under alla uppvärmningar.

Lördag 27 april

08.15                   Sista tid för inlämning av startkort Sekretariat

08.00-08.45       Ackreditering Sekretariat

08.45-09.00       Ledarmöte Läktaren

09.00-09.30       Domarmöte Läktaren

09.00-09.40       Uppvärmning USM flickor Trampolin, 18st 40 min

09.40-10.15       Kval USM flickor, startgrupp 1, 9st 35 min

10.15-10.50       Kval USM flickor startgrupp 2, 9st 35 min

11.00-14.00       Lunch serveras Hallen

10.50-11.25       Uppvärmning USM pojkar, 16st 35 min

11.25-11.55       Kval USM pojkar, startgrupp 1, 8st 30 min

11.55-12.25       Kval USM pojkar, startgrupp 2, 8st 30 min

12.25-12.55       Uppvärmning JSM Flickor, 10st 30 min

12.55-13.35       Kval JSM flickor, 10st 38 min

13.35-14.05       Uppvärmning JSM Pojkar, 10st 30 min

14.05-14.45       Kval JSM pojkar, 10st 38 min

14.45-15.10       Uppvärmning Synkron Flickor, 11st 25 min

15.10-16.00       Kval Synkron flickor, 11st 50min

16.00-16.15       Uppvärmning Synkron pojkar, 5st 15 min

16.15-16.40       Kval Synkron pojkar, 5st 25 min

16.40-17.00       Ommöblering DMT 20 min

17.00-17.30       Uppvärming DMT Flickor, 18st 30 min

17.30-17.50       Kval DMT flickor startgrupp 1, 9st ej 2-touch 20 min

17.50-18.15       Kval DMT flickor startgrupp 2, 9st 25 min

18.15-18.35       Uppvärmning DMT pojkar, 13st 20 min

18.35-19.00       Kval DMT pojkar, 13st ej 2-touch 27 min

19.30                   Middag, grillning Hallen

* Two-touch och one-touch inkluderat i varje startgrupp om inget annat anges, se kval DMT



Söndag 28 april

08.30                   Hallen öppnar

09.00-09.40       Uppvärmning DMT finalister, alla 40 min

09.40-09.45       Inmarsch samtliga finalister i klubboverall 5 min

09.45-10.10       Final DMT flickor inkl. two-touch, 8st 22 min

10.10-10.30       Final DMT pojkar inkl. two touch, 6st 1 8 min

10.30-10.50       Ommöblering redskap 20 min

10.50-11.50       Uppvärmning trampolin, alla 60 min

(både individuellt och synkron)

11.50-12.10       Final Synkron Flickor inkl. one-touch, 6st 20 min

12.10-12.25       Final Synkron Pojkar inkl. one-touch, 5st 15 min

12.25-12.45       Final USM Flickor inkl. one-touch, 8st 20 min

12.45-13.05       Final USM Pojkar inkl. one-touch, 8st 20 min

13.05-13.20       Final JSM Flickor inkl. one-touch, 6st 15 min

13.20-13.35       Final JSM Pojkar inkl. one-touch, 6st 15 min

ca 13.45             Prisutdelning

Inmarsch för medaljörer i tävlingskläder




PM JSM USM 2019.pdf