Frölunda Cupen 2019


Preliminärt tidsschema 

Fredag

18:00–21:00 Fri uppvärmning

19:30–20:30 Ackrediteringen öppen

Lördag

08:15 Uppvärmning förmiddagens tävlande

08:15 Ackrediteringen Öppen fram till

08:45 09:00 Ledarmöte

09:15 Domarmöte (kom ombytt)

       Tra 1                   Tra 2                   DMT 1               DMT 2               one/two Touch

09:45                 Klass 3 F           Klass 2 F           DMT klass 2 P                            

10:30                 Klass 3 F           DMT klass 2P                                                     X                                                      

11:15                 Klass 1 D           DMT klass 1H                                                    X

11:45 Uppvärmning Eftermiddagens Tävlande Tra + DMT

       Tra 1                   Tra 2                   DMT 1               DMT 2               one/two Touch

13:00                 Klass 2 P           Klass 3P             DMT klass 2 F

13:40                 Klass 2 P           Klass 3 P           DMT klass 2 F                        X

14:20                 Klass 1 H                                       DMT klass 1 D                       X


14:55 Uppvärmning Syn

       Tra 1                   Tra 2                   DMT 1               DMT 2               one/two Touch

15:25                 Syn H                 Syn D


Finaler

16:00 Inmarsch för samtliga finalister i overall (dom som skall tävla i Synkron i tävlingskläder)

       Tra 1                   Tra 2                   DMT 1               DMT 2               one/two Touch

16:00                 Syn H                 Syn D X

16:25                                                     DMT 2 P           DMT 2 F          X

16:50                                                                              DMT 1 H           DMT 1 D          X

17:10                 Klass 3 F           Klass 2 F                                                                     X

17:30                 Klass 3 P           Klass 2 P                                                                     X

17:45                 Klass 1 H           Klass 1 D                                                                    X

18:10 Inmarsch för samtliga medaljörer i tävlingskläder

18:15 Prisutdelning


SkrmklippPNG

PMFrölunda-Cupen 190902.pdf